Dünyanın En iyi Adaları Grönland Madagaskar Borneo

1 ) Grönland

Dünyanın en kocaman 3 adasından biri… Greenland ( yeşil ülke ) ismiyle müsemma diyemeyeceğiz zira buzlarla kaplı bembeyaz bir ülke karşınızda… Dünyanın en kocaman adası , ama Danimarka benzeri minik bir ülkeye ilişkili bir idareye sahip .

 

Grönland’da enteresan meydana iştirak eden öbür bir vaziyet ise , şehirlerarası erişimin otoban ile sağlanmamasıdır . Çoğunlukla gökyüzü yolu ile ilden kente ulaşım sağlanır . Deniz yolu ile de ulaşım yapılabilmekte , fakat buz parçaları ulaşımı elverişsiz duruma getirmektedir .

Buzlar kraliçesi Grönland’da bambaşka diyarları , kültürleri ve insanları tanışmak çok enteresan bir tecrübe olacaktır . Zira birçok ülkeye mukayese et Grönland çok da bahsedilen , fenomen adalardan biri değil . Macerayı yeniliği sevenler hayallerinizde bu adaya bir zaman gitmek kesinlikle olmalı .

Buz adasında birçok enteresan etkinlik inşa etme imkânınız yer alıyor . Sevimli kutup ayılarını yakından görebilir , buzda balık tutabilirsiniz . Köpeklerin çektiği kızaklarla buzda gezinmek inanın kocaman huzur verecek . Doyasıya kayak inşa etme keyfini de unutmayalım .

Bu adada hayran kalacağınız bir birşey de Kuzeyindeki Işıkları’dır . Semanın alacakaranlığında davranış eden nitelik ışınlarının harika dansı sizi öyle ki hipnotize edecek . Bu görüntü şölen amaçlı dahi Grönland’a gidilir .

 

İsterseniz bu adaya gidişinizi 25 Mayıs sağlamak 25 Temmuz tarihleri arasına isabet getirirseniz Beyaz Geceler’i yakalayabilirsiniz . Dünyanın en kocaman 3 adası içinde yer alan Grönland’ta tatil bir süper olacak .

2 ) Madagaskar

El değmemiş tabiatı , kişilerin natürel yaşamla uyumlu hayatları , derme çatma kanoları , sazlardan inşa edilmiş haneleri , birbirinden ateş gibi ve rengarenk insanlarıyla Madagaskar serüven arayanların kesinlikle gitmesi gerekli olan dünyanın en kocaman 3 adasından biri .

 

Bu adada daracık çamurlu sokaklara oluşturulmuş sektör yerlerinde hem bir ilginç zamanlar geçirebilir hem bir de adanın etnik yapısıyla alakalı bir düşünce sahibi olabilirsiniz . Adanın sembolü vanilya çubuklarından almayı savsaklamayın .

Aristokrat bir ülkede kanal programı inşa etme benzeri bir lüksü bu adada yaşayamayacaksınız , o sebeple serüven ve doğaseverler amaçlı muhteşem bir ada burası . Yağmur ormanlarında yapacağınız dingin yürüyüşler kocaman zevk verecek sizlere .

Bu adada deneyimlemeniz gerekli olan öbür bir birşey ise tuk sağlamak tuk olarak bilinen kişilerin çektiği ulaşım aracıyla adaya şu biçimde bir turlamak… Bu biçimde hem bir adanın genel havasını koklayabilir hem bir de tekrar nerde tuk sağlamak tuk bulacaksınız ki…

 

Bu adada sıkılmak olanaksız . İsterseniz güneyin süper sahillerinde oğlak dönencesinin keyfini sürebilirsiniz . İsterseniz kuzeyde yağmur ormanlarında adanın tanınmış lemurlarını gözlemleyebilir ve enteresan baobap ağaçlarına dokunabilirsiniz . Burada yeryüzünde hiçbir yerde rastlamayacağınız türde nebat ve hayvan türü göreceksiniz .

Yerli milletin batıl inançlara çok kocaman eğilimi meydana geldiğini göreceksiniz . Siz de bundan yararlanıp sadece eğlence olsun diye kendinize bir fal baktırabilirsiniz . Bununla Birlikte mahalli milletin yaptığı hasırdan eşyalara hayran kalacaksınız . Madagaskar hatırası hasır bir mal hiç de fena olmaz .

Madagaskar dediğimiz benzeri nebat istikametinden çok zengin bir ada . En zengin orkide çeşitlerini burada görebilirsiniz . Belki de yeryüzünde rastlanmayan 40′ tan pek orkide çeşidini fotoğraflamadan dönmeyin derim .

Eğlencenin , doğanın , maceranın ve sıcacık kişilerin yarattığı eşsiz uyumu yaşamını sürdürmek isteyenlerin tercihi benim düşünceme göre Madagaskar olmalı .

3 ) Borneo

Dünyanın en mühim doğa harikalarından bir tanesini rastlamak arzu eder misiniz? O zaman bir zaman kesinlikle Borneo Adası’na yolunuzu düşürün . Bununla Birlikte bu adanın dünyanın en kocaman 3 . Adası meydana geldiğini da bilmelisiniz . Bu adayla alakalı ilkler ve özellikler bitmiyor . Borneo Adası dünyanın 2 . en kocaman yağmur ormanlarına sahip olmasıyla de alakaları üst kısmına çekiyor .

Borneo’nun en mühim sembolü orangutanlar… Natürel park sahalarında orangutanlara rastlarsanız çok temkinli olmalısınız . Mümkün Ise hareketsiz kalıp gitmesini beklemelisiniz . Hele yakınında yavrusu varsa içgüdüsel olarak anında savunma vaziyetine geçecektir . Bunun Için nazaran orangutanları yakından rastlamak benzersiz bir tecrübe . Kafi ki suskun , uslu ve hareketsiz durun .

 

Borneo vahşi hayatı seven ve vahşi hayatta benzersiz deneyimler yaşamını sürdürmek isteyenler amaçlı bulunmaz bir yol tarifi . Dev ağaçlar , riskli nehirler , vahşi ve fakat bu adada rastlayabileceğiniz hayvanlarla merak dolu bir maceraya atılacaksınız .

Borneo’da ilgimi çeken bir birşey de yerlilerin natürel yaşama uyumlu yaşamaları ve iştirak eden turistleri de bu istikamette yönlendirmeleri oldu . İnsanların tabiatı savunma ile alakalı bu civarı temkinli olmaları beni hayrete düşürdü açıkçası .

Borneo Adası’nda orman içerisinde dev , yemyeşil ağaçların ortasındaki kulübelerde konaklamak çok huzur verecek sizlere . Bu cennet diyardan insan terk etmek istemiyor .

Borneo’ya giderseniz kesinlikle yağmur ormanlarında yer alan dünyanın en kocaman çiçeği Rafflesia’yı görmeye çalışın . Bu çiçekle muhteşem fotoğraflarınız olabilmektedir .

 

Bu adada denizaltı yaşamını da yaşamanızı öneririm . Denizin altında bambaşka bir dünya göz etkileyici bir cennet ile karşın karşıya geleceksiniz . Köpek balıkları , deniz kaplumbağaları ve rengârenk balıklar insana süper bir göz banyosu yaşatıyor .

Borneo dünyanın en kocaman yeraltı nehir mağarasına sahip 3 . adasıdır . Bu mağarada binlerce yarasa yer alıyor . Yarasalarla eşsiz bir tecrübe yaşamını sürdürmek isteyenler bu yeraltı mağarasını görmeli benim düşünceme göre .

 

Dünyanın birçok ilkine sahip bu eşsiz adayı , cüce fillerini , orangutanlarını ve en kocaman çiçeğini rastlamak amaçlı gitmeye şüphesiz ölçüt bir ada .

Dünyanın en kocaman 3 adasından birinde tatil keyfini şüphesiz yaşamalısınız .

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Belek Transfer